úvodná stránka

Niečo o mne

Dobrý deň

 

Volám sa Daniel Šiška, Fotografiou som sa viac začal zaoberať v roku 2006. Od tej doby som spolupracoval a aj sám vytvoril niekoľko zaujímavých projektov. Ale predstavím Vám ich neskôr. V súčastnosti sa venujem aj tvorbe videa a grafike. Pôsobím hlavne v Bratislave a okolí.

Fotografovaniu, videám a grafike sa venujem skôr ako koníčkom. Koníčky ktoré prešli z pracovného prostredia aj do “volného času”. Súčasťou mojej bežnej práce je fotografovanie, je trochu iného druhu, skôr dokumentárna a makro fotografia. Pri práci som trochu zašiel aj do grafického sveta a aj k video tvorbe. Tvorenie je zábava, a pri mojej práci je nutná štipka kreativity. Ak sa vyskytnú prekážky v mojej práci je treba ich riešiť, naučiť sa nove veci a zdokonaliť sa v nich je mojou prioritou.

 

Nastáva otázka či som profesionálny fotograf. Na to som raz dostal od jedného priateľa/kolegu jednoduchú odpoveď (pozdravujem ťa Karol Ch.) a to či ma fotografia živí. Áno je súčasťou mojej práce, za ktorú dostávam plat. Tak asi budem. Je veľa merítok na to, kto je a kto nie je profesionálny fotograf. Ja sám si nedovolím odpovedať na túto otázku.

 

Na začiatku, keď som sa začal viac zoznamovať s fotografovaním ako takým, som sa venoval skôr dokumentárnej fotografii. Mal som možnosť prostredníctvom môjho dlhoročného kamaráta Luboša Ďurinu a jeho ag. Kalypso Agency (www.kalypsoagency.sk) sa svojim spôsobom podieľať na viacerých súťažiach krásy. Na stránke Kalypso agency nájdete veľa mojich fotografií s týchto súťaží.  Neskôr som si začal sám pre seba vymýšľať rôzne projekty. Pri niektorých mi ochotne pomohli a za pózovali dievčatá, ktoré som spoznal na súťažiach krásy.

 

Jednou s mojich obľúbených fotografických prác je produktová fotografia. Realizoval som viacero produktovích fotení. Napr. kuchárska kniha H.E.L.A., produkty pre Nextpack, fotenie pre niekoľko reštaurácii a firiem.

 

Jednou z tém je aj svadobná fotografia. Bolo mi cťou zachytiť tieto výnimočné chvíle mladomanželov, od ranných príprav nevesty a ženícha  až po polnočnú zábavu.

Spomienkové fotografie sú pre nich veľmi dôležité.

 

/Prešiel som tvorením viacero smerov fotografie. Preto sa nebránim žiadnej novej tvorbe. Fotografia podlieha rovnako módnym trendom. Vždy je to nová výzva.

 

Video tvorba je vec s ktorou som začal pred dákym časom. Je to pre mňa zaujímavá a veľmi zábavná práca. Je náročná na čas a aj na následné spracovanie. Ale výsledok vie veľmi často potešiť.

 

Grafika sa stala svojim spôsobom neoddeliteľnou súčasťou tohto všetkého. Grafické úpravy sú potrebné aj pri postprodukcii fotografie ako aj videa. Pozvoľna som teda prešiel aj k tvorbe grafických prác.

 

V poslednom období som sa podieľal aj na usporiadaní niekoľkých spoločenských podujatí.  Ako boli hudobné, spoločenské aj aj športové podujatia.

 

Viac o mojich prácach nájdete v sekcii galeria a recenzie.

daniel@danielsiska.sk / 0903 472 213